„Skubios pagalbos numerio 112 diena“.

„Skubios pagalbos numerio 112 diena“.

Informacinis pranešimas „Skubios pagalbos numerio 112 diena“.

Kasmet vasario 11 d. Europos Sąjungoje pažymima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga Jums primename apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą. Būtent vasario 11-oji numerio 112 dienai pažymėti pasirinkta neatsitiktinai, vienuoliktosios dienos ir vasario – antrojo metų mėnesio – skaitmenys sudaro seką 112.

Skubios pagalbos numeris 112 veikia visose Europos Sąjungos šalyse. Šis numeris taip pat veikia Kroatijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Farerų salose, Serbijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ir kai kuriuose Rusijos bei Ukrainos regionuose.

Greituoju numeriu 112 galima išsikviesti:

  • policiją;
  • ugniagesius gelbėtojus;
  • greitąją medicinos pagalbos tarnybą.

Bendrasis pagalbos centras 2013 metais iš viso sulaukė 3 872 438 skambučių, į nelaimės vietą skubios pagalbos tarnybos buvo išsiųstos per 763 tūkst. kartų. Apie 80 proc. visų BPC gautų skambučių sudaro netiksliniai skambučiai, kai paskambinę asmenys piktavališkai įžeidinėja BPC operatorius ar komentuoja įvairius įvykius, tam tikrus asmenų poelgius ar pasisakymus. Tokie skambučiai neigiamai veikia BPC operatorių darbo krūvį ir darbo kokybę. „Tačiau svarbiausia, kad tokie asmenys atima galimybę prisiskambinti skubios pagalbos numeriu tiems, kuriems nedelsiant reikia pagalbos“, – sakė BPC vadovas.

BPC ragina atsakingai naudotis numeriu 112 ir primena, kad juo reikėtų skambinti tik tada, kai kyla grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar vertybėms ir kai policija, ugniagesiai gelbėtojai ar greitosios medicinos pagalbos tarnyba turi suteikti skubią pagalbą nelaimės vietoje. Paskambinę numeriu 112 turite elgtis taip kaip nurodyta 1 paveiksle.

1 pav. Tinkama pokalbio eiga paskambinus trumpuoju pagalbos numeriu 112.

 

 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.