Neformaliojo švietimo būrelis" Menas drobėje"- Tai puiki terapijos priemonė, spalvų ir teptuko pagalba išreikšti savo jausmus. Užsiėmimų metu skatinama laisva kūrybinė raiška tapant paveikslus ant drobės akriliniais dažais. O pats svarbiausias dalykas, tai galimybė kiekvienam tapti tikru dailininku.

Plaukimo būrelyje vaikai ir jaunuoliai mokosi saugiai elgtis vandenyje
ir prie vandens. Ugdosi gyvybiškai svarbius plaukimo įgūdžius, koordinaciją, ištvermę, stiprina imunitetą, gerina laikyseną. Stiprina pasitikėjimą savimi, kai jiems pavyksta įveikti iššūkius. Sportuoja, žaidžia žaidimus vandenyje.

Užsiėmimų metu stengiamasi padėti mokiniams pažinti save, savo jausmus, nuotaikas, vidinį pasaulį, pamatyti kuo daugiau spalvų aplink save ir jas perteikti piešiniuose. Būrelyje ne tik piešiama, kuriama, išbandomos įvairios vaizdavimo priemonės, bet ir bendraujama, didžiuojamasi savo ir draugų darbeliais. Metų eigoje stebima mokinių savęs vertinimo, elgesio ir emocijų kaita.

Būrelio veiklos metu dalyviams suteikiama daugiau laisvės ir drąsos kurti, išreikšti emocijas. Čia kalbamasi, juokaujama, aptariami dienos įvykiai. Dauguma būrelio narių jį lanko jau aštuntus metus, todėl vienas kitą puikiai pažįsta. Metai iš metų lavėja mokinių savivertė, drąsa, kūrybiškumas, gebėjimas atstovauti savo mokyklą. Mokiniai inscenizacijas kasmet pristato centro bendruomenei, dalyvauja respublikiniame teatrų festivalyje ,,Saulės skraistė“.

Šiaulių ,,Spindulio” ugdymo centro fizinio ugdymo mokytojos dalyvavo organizuotame praktiniame-metodiniame seminare, kuriame gavo specialią įrangą bei metodinę medžiagą, skirtą vesti mažojo golfo užsiėmimus sporto salėse bei lauko aikštelėse. Centre pradėtas vykdyti ,,Mažojo golfo” būrelis, kuriame ugdytiniams suteiks galimybę užmegzti pažintį su viena populiariausių sporto šakų visame pasaulyje ir turės galimybę dalyvauti įvairiuose sporto varžybose. ,,Mažasis golfas” padeda ugdyti koncentraciją, sportinę etiką, discipliną ir pagarbą varžovui. Tai vaikams pravers ir kasdieniniame gyvenime.

Būrelis „Gamtos pasaulyje“. Stebi, tyrinėja, susipažįsta su mus supančia aplinka, mokosi saugoti ir puoselėti gamtą, suvokti ir vertinti aplinkosaugos ir ekologijos problemas. Būrelio veiklų metu įgytas žinias apie gamtą, jos naudą taiko kūryboje ir kasdieniniame gyvenime.

Anglų kalbos būrelyje „Active-Creative-English“ vaikų laukia: • Kalbos žaidimai ir praktika; • Vaizdo ir garso medžiaga, multimedija; • Kūrybingumą skatinančios užduotys; • Šnekamosios kalbos lavinimas.

Neformaliojo ugdymo veikla skirta 5-12 klasių mokiniams su vidutiniais ir žymiais kompleksiniais raidos sutrikimais. Šių užsiėmimų metu vaikai mokosi žaisti įvairius žaidimus su kamuoliais, kurie turi krepšinio, futbolo, teniso, golfo ir panašių sporto šakų ypatybių.

Šokame, dainuojame, muzikuojame, kuriame, išreiškiame save, atsipalaiduojame, ruošiamės pasirodymams. Draugiškai ir vieningai siekiame bendro tikslo. Nors reikia įdėti nemažai pastangų, linksmai leidžiame laiką kartu ir nekantriai laukiame pasirodymų. Džiaugiamės galėdami jus nustebinti, pradžiuginti.

Aerobika - sportinių judesių grupė, priklausanti vienai iš dviejų tipų intensyvios mankštos kompleksas, kurių metu yra panaudojama kiek įmanoma daugiau raumenų grupių, judesių veikla, kuomet energija raumenyse gaunama su deguonimi. Judesiai atliekami pagal muziką. Aerobika suteikia vaikams daug gerų emocijų, džiaugsmo.