Naujienos

Laikas bėga taip greitai... Mūsų mokyklos dešimtokai jau pasitiko 100-dienį. Pasitiko drąsiai žvelgdami į atetį. Ateityje jie save įsivaizduoja taip...

Pradinių ir lavinamųjų klasių, socialinių įgūdžių klasės ugdytiniai Spindulio ugdymo centre minėjo GIMTOSIOS KALBOS DIENĄ. Vaikai galvojo ir patys išsirinko gražiausius lietuviškus žodžius. Piešė, spalvino, dekoravo įvairiomis technikomis, dėliojo pasirinktus žodžius iš raidelių.

Pasibaigus pusmečiui, plaukimo užsiėmimuose su 2, 5, 10 klasių, ,,Bangos” grupės, suaugusiųjų dienos centro ugdytiniais pakartojome ką išmokome ir, kad būtų įdomiau, sugalvojome tuo pačiu sudalyvauti ir virtualiame LTeam žiemos festivalyje. Kadangi festivalio nuostatuose prašoma sportinę veiklą nufotografuoti, o nuotraukoje turi matytis LTeam ženklas, vaikai turėjo atlikti užduotį: nerti, rasti dugne olimpinius žiedus ir sudėlioti dėlionę. Manau, mums pavyko! Šauniai sportavome, atlikome užduotis ir smagiai leidome laiką!

Šiaulių regbio klubas “Baltrex” ir toliau plečia bendruomenę bei didina bendraminčių ratą – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centru. „Baltrex“ klubo direktorius Edmundas Ščavinskas apsilankęs „Spindulio“ ugdymo centre liko sužavėtas sporto baze ir tam pritaikytos infrastruktūros gausa bei sako jau audžiantis mintį, kaip visa tai galėtų būti išnaudojama įdomių ir aktyvių sporto treniruočių, centro auklėtiniams, metu. Susitikimo metu buvo aptarta kaip „Baltrex“ klubas galėtų prisidėti prie ugdymo centro auklėtinių sporto užsiėmimų, kokiomis veiklomis su jais galėtų užsiimti klubo treneriai ir žaidėjai. Karantininis laikotarpis dar riboja planus, tačiau apribojimams po truputį laisvėjant, orams šylant, netrukus bus galima bendradarbiauti ir planus paversti realiais darbais“. Centro direktorė Eglė Jankauskienė tiki, kad draugystė su regbininkais bus naudinga centro auklėtiniams.

Mūsų įstaiga dalyvauja tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, kuri orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą. Šių metų siekis yra mažinti šiukšlių kiekius mokykloje ir už jos ribų. Dėkojame visiems, kurie yra neabejingi aplinkos taršos problemoms ir atsakingai rūšiuoja šiukšles.

Prieššventiniu laikotarpiu Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre, norint suteikti mokiniams galimybę karantino metu pabendrauti, pasidžiaugti savo ir draugų pasirodymais, buvo organizuotas nuotolinis respublikinis meninio skaitymo konkursas „Balta pasaka“. Praėjusių metų gruodžio 17 dieną vyko pirmasis konkurso turas. Jame dalyvavo 5-10 ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių ugdytiniai (iš viso 38 mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių). Dalyviai deklamavo lietuvių poetų eiles apie žiemą. Šiame konkurso etape dalyvavo du mūsų Centro ugdytiniai – Arnas Andrašiūnas (6 specialioji klasė) ir Aronas Vytal Miežys (8-9 jungtinė specialioji klasė). Mokinius konkursui ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daiva Šakinienė ir Dalia Petrauskienė. Nors netrūko jaudulio, konkursas mūsų mokiniams buvo itin sėkmingas. Aronas padeklamavo Eduardo Selelionio eilėraštį „Gruodžio pasaka“ ir laimėjo I VIETĄ. O Arnas už išraiškingą Henriko Radausko eilėraščio „Žiemos pasaka“ deklamavimą, puikią sceninę laikyseną laimėjo konkurso organizatorių įsteigtą prizą. Sveikiname dalyvius!

Sausio 21 dieną „Spindulio“ ugdymo centre buvo surengta sporto diena „Žiemos pramogos“. Laikantis Covid-19 pandemijos ribojimų, vyresniųjų klasių mokiniai, laikantis saugaus atstumo, atliko užduotis lauke, o pradinių klasių mokiniai klasėse žiūrėjo vaizdo medžiagas apie žiemos pramogas, bei kaip saugiai žaisti lauke žiemos metu, taip pat piešė senius besmegenius. Sportuodami lauke vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, rungtyniavo su rogutėmis, mėtė į taikinius sniego gniūžtes, lipdė senius besmegenius. Sportinės užduotys lavino vaikų judesių koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą.

Dienos centro ugdytiniai treniruojasi, žaidžia ,,BOČIA” ir laukia pasibaigiančio karantino, kad galėtų susitikti su partneriais ir dalyvauti rengiamose varžybose!

Sausio 13 d. paminėta Laisvės gynėjų diena.

Šiandiena mūsų centro ugdytiniai aplankė gyvūnų globos namus,, Binada". Nuvežėme jūsų visų suaukotą maistą ir gyvūnų priežiūrai reikalingus reikmenis.

Šiaulių ,,Spindulio“ ugdymo centras vykdo projektą ,,BOČIA IR MOOVIE“ – puiki motyvacija neįgaliesiems sportuoti lauke, kurį remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Centro ugdytiniai turės garbę nešti ,,Sporto rėmimo fondo“ vėliavą, organizuojamose projekto veiklose, skatinančias fizinį aktyvumą.