Naujienos

       Vadovaujantis  Valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų veiklos vertinimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2018 m. kovo 27 d. įsakymu  Nr. V-279 ir 2020 m. sausio 11 d. Nr. V-48 pakeitimu, mokyklos bendruomenė per 10 dienų nuo mokyklos vadovo metų veiklos ataskaitos paskelbimo turi teisę pateikti pasiūlymus dėl jos vertinimo Centro tarybai.

       2022 m. veiklos ataskaita.

Nėra geresnės dovanos "BOSUI"! AČIŪ visai bendruomenei už nuoširdų darbą.

"Spindulio" ugdymo centre vyko sportinis- edukacinis renginys. " Judėjimas- sveikatos šaltinis: judėk, atrask, patirk". Veiklos vyko mokyklos lauko edukacinėse erdvėse, kuriose dalyvavo Centro ir svečių iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bei Kuršėnų dienos centro komandos. Smagus laikas praleistas drauge!

Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centras – 2022 metų Mokyklų edukacinių erdvių konkurso laimėtojų gretose!

2022 metų Mokyklų edukacinių erdvių konkursas vyko dviem etapais – I etapas – savivaldybių lygmeniu ir II etapas – nacionaliniu lygmeniu. Nacionalinė vertinimo komisija apibendrino 2022 metų Mokyklų edukacinių erdvių konkurso rezultatus ir išrinko nugalėtojus – geriausiai savo edukacines erdves kuriančias ir naudojančias mokyklas. Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Nacionalinė komisija apsilankė „Spindulio“ centre, įteikė Aplinkos ministerijos skirtą prizą – naują „Lietuvos raudonąją knygą“ ir vadovaudamasi konkurso vertinimo kriterijais, išrinko nugalėtojus. Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centras konkurso laimėtojų gretose. 2022 m. rugpjūčio mėn. Centro atstovai buvo pakviesti dalyvauti tarptautiniuose mokymuose „Edukacinių erdvių kūrimo patirtys Lenkijos, Vokietijos ir Čekijos visuomeninėse ir viešose aplinkose, saugomose teritorijose, gamtinis ir ekologinis ugdymas jose“.

Gamtosauginio kodekso kūrimas naudojant „WordArt“ teksto stiliaus programą. Būtinai susipažinkite, kokia biologinė įvairovė yra mūsų įstaigos aplinkoje, prisijunkite naudojant QR kodą. Visus duomenis - stebėjimus registruoja mokiniai.

Gamtosauginio kodekso kūrimas naudojant „WordArt“ teksto stiliaus programą. Būtinai susipažinkite, kokia biologinė įvairovė yra mūsų įstaigos aplinkoje, prisijunkite naudojant QR kodą. Visus duomenis - stebėjimus registruoja mokiniai.

Gamtosauginio kodekso kūrimas naudojant „WordArt“ teksto stiliaus programą. Būtinai susipažinkite, kokia biologinė įvairovė yra mūsų įstaigos aplinkoje, prisijunkite naudojant QR kodą. Visus duomenis - stebėjimus registruoja mokiniai.

2022 m. gegužės 18 d. Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centre vyko Šeimos šventė, kurioje dalyvavo visa Centro bendruomenė – vaikai, tėveliai, darbuotojai. Svečiavosi Šiaulių Sporto gimnazijos mokiniai, svečiai iš Ispanijos, Portugalijos, Danijos, kurie padovanojo Centro bendruomenės nariams muzikinius pasirodymus. Šventėje taip pat svečiavosi Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, mero pavaduotoja Simona Potelienė. Svečiai pasveikino visus su švente, pavaišino savo atvežtomis vaišėmis, šiltai pabendravo su Centro bendruomene. Šventės metu visi ne tik susipažino su esamomis ir naujai įrengtomis lauko edukacinėmis erdvėmis, bet turėjo galimybę sudalyvauti įvairiose veiklose: sportinėse varžytuvėse, karaoke, spalvų rate, įvairiuose pojūčiuose, paklausyti skambančių medžių, paukštelių čiulbesio, išbandyti basų kojų taką, paragauti įvairių žolelių arbatos, pažinti saulės laikrodį ir dag kitų veiklų. Šventės pabaigoje visi vaišinosi ugdytinių tėvelių suruoštomis spalvingomis vaišėmis. Spalvotos vaikų komandos buvo apdovanotos padėkos raštais bei saldumynais, kurias vaikams įteikė miesto meras.

Balandžio 24-29 dienomis Suomijoje, Joensū mieste (Šiaurės Karelija) vyko Šiaulių miesto savivaldybės inicijuotos „ERASMUS+“ projekto programos ,,Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės mokyklose" veiklos, kuriose dalyvavo mokytoja Edita Pileckienė. Kursų metu pedagogė susipažino su Suomijos švietimo ir ugdymo karjerai sistema; mokinių verslumo ugdymu; ugdymo karjerai ypatybėmis ankstyvajame ir vyresniajame mokykliniame amžiuje; ankstyvąja integracija į darbo rinką. Apsilankė Suomijos mokyklose, pabendravo su kolegomis iš Suomijos ir susitiko su Lietuvos garbės konsulu Šiaurės Karelijoje Esa Karvinen.

Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centras dalyvauja Mokyklų edukacinių erdvių 2022 metų konkurse- pirmame savivaldybių etape. Akimirkos iš edukacinių erdvių kūrimo įstaigos teritorijoje, įtraukiant į praktinę veiklą mokyklos bendruomenę. Dėkojame už pagalbą, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodui. @SAVUbotanikossodas

Balandžio 13 d. mūsų įstaigoje vyko projekto „Elektrostimuliacijos taikymas triračių sporte ir aktyvioje neįgaliųjų fizinėje veikloje“ renginys „Linksmosios triračių varžybos“, kuriame dalyvavo svečiai iš neįgaliųjų sporto klubo „Šiaulietis“, bei 30 Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro ugdytinių. Dalyviai buvo suskirstyti į kelias komandas, atliko įvairias užduotis ir rungtis su triračiais, žaidė BOCCIA ir varžėsi triračių ir paspirtukų rungtyse. Sportinės rungtys dalyviams suteikė daug gerų emocijų, dar labiau suartino komandos narius.

Aktuali informacija nepaprastosios padėties metu https://www.siauliai.lt/lt/news/view/aktuali-informacija-nepaprastosios-padeties-metu-1

Centre vykdomas sporto rėmimo fondo projektas ,,Elektros stimuliacijos taikymas triračių sporte ir aktyvioje neįgaliųjų fizinėje veikloje, kurį remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 2021 m. lapkričio 17 dieną įstaigos ugdytinai jau antrą kartą lankėsi neįgaliųjų sporto klube ,,Šiaulietis“, kuriame susipažino su triračių sporto šaka neįgaliųjų sporte. Ši sporto šaka svarbi žmonėms turintiems judėjimo ir kitas negalias, o patogi ir kokybiška technika sudaro galimybes dalyvauti fizinėje veikloje ir gyventi aktyviai.

Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centras, dalyvaujant Gamtosauginių mokyklų programoje, sėkmingai įgyvendino 7 Gamtosauginių mokyklų žingsnelius (programos elementus), įvykdė Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus. Labai džiaugiamės, nes Spalio 21 d. mus aplankė Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas, Gamtosauginės mokyklos koordinatorius Renaldas Rimavičius, kuris įteikė įstaigos bendruomenei Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliąją vėliavą ir sertifikatą. Apdovanojimai ne tik džiugina, bet ir įpareigoja atsakingai tęsti gamtosauginę veiklą, ekologinį ugdymą.

Centre vykdomas sporto rėmimo fondo projektas ,,Elektros stimuliacijos taikymas triračių sporte ir aktyvioje neįgaliųjų fizinėje veikloje, kurį remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija“. 2021 m. spalio 13 dieną įstaigos ugdytinai lankėsi neįgaliųjų sporto klube ,,Šiaulietis“, kuriame susipažino su triračių sporto šaka neįgaliųjų sporte. Ši sporto šaka svarbi žmonėms turintiems judėjimo ir kitas negalias, o patogi ir kokybiška technika sudaro galimybes dalyvauti fizinėje veikloje ir gyventi aktyviai.

Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro bendruomenė dalyvavo tradicinėje paramos akcijoje „Padėkime beglobiams gyvūnams“. Šiemet visų jūsų dėka surinko 252,975 kg. „gėrybių“, kuriomis džiaugsis „Binados“ beglobiai gyvūnai.

Kasmet antrąjį spalio šeštadienį minima pasaulinė Hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena. Panevėžyje įkurtos viešosios įstaigos Integruotų sveikatos paslaugų centras ir Paliatyviosios pagalbos klinika pirmosios Lietuvoje pradėjo teikti paliatyviosios pagalbos paslaugas ir kasmet, pasitelkdama ilgamečius partnerius, Panevėžio „Vilties“ progimnaziją ir Panevėžio miesto savivaldybę, neša žinią apie pavojingą gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga sergančių ligonių ir jų artimųjų gyvenimo kokybę gerinančių priemonių visumą – paliatyviąją pagalbą. Šiais metais kviečiama ją paminėti spalio 10 d. Panevėžio muzikiniame teatre, o jau nuo spalio 8 d. pasigrožėti Panevėžio miesto savivaldybės I aukšte pražysiančiu šios dienos simboliu - Vilties progimnazijos mokinių gamintomis saulėgrąžomis bei pasipuošusiu geltona spalva naujuoju senvagės fontanu. Šiais metais ir Šiaulių miestas pasipuošė Šiaulių "Spindulio" ugdymo centro jaunuolių darytomis saulėgrąžomis. Jos puoš Šiaulių prisikėlimo aikštę spalio 8-9 dienomis.

Spalio 7 d. mūsų plaukikų komanda ,,Banga’’ dalyvavo žmonių su negalia atvirajame plaukimo čempionate ,,Telšių taurė-2021”. Ingutė, Dominyka, Titas, Emilis, Justas iškovojo visų spalvų medalius savo amžiaus grupėse! O Domutė su Klaipėdos ,,Gintaro’’ komandos berniukais plaukė estafetėje 4x25 m laisvu stiliumi ir užėmė antrą vietą! Mūsų šaunuoliai!

Dienos centro ugdytiniai vyko į renginį ,, Muzikinė paukštė 2021" kuri kiekvienais metais keliauja vis į kitą miestą. Šiais metais vykome į Kelmę. Norime pasidžiaugti, šaunuoliai mūsų dainininkai, buvo daug jaudulio bet pavyko puikiai.

Šių metų rugsėjo 22 d mūsų įstaigoje buvo vykdomas projektas „BOČIA“ ir „MOOVIE“ – puiki motyvacija neįgaliesiems sportuoti lauke. Vyko renginys „Judėjimas - sveikatos šaltinis“, kuriame dalyvavo komandos iš visos įstaigos. Laikantis saugaus atstumo, sportinės užduotys buvo organizuojamos rato principu. Žaidėjai atliko užduotis aštuoniuose sportinėse stotelėse: žaidė smiginį, mini golfą, „BOČIA“ ir „MOOVIE“, dalyvavo estafetėse, mėtė į taikinius bei dalyvavo antrinių žaliavų rūšiavimo rungtyje . Sportinės rungtys dalyviams suteikė daug gerų emocijų, dar labiau suartino komandos narius. Kiekviena komanda gavo po apdovanojimą. Buvimas kartu ne pamokoje – skatina artimesnį, šiltesnį tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Projektas yra remiamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

 

Jau startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas. Šiandien švietimo įstaigose prasmingos vizijos ir siekiai dažnai tampa gražia realybe. Svarbu kryptingai eiti išsikelto tikslo keliu. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija tokį tikslą turėjo – siekiamybė atnaujinti ugdymo įstaigos sporto aikštyną paskatino teikti paraišką Sporto rėmimo fondo lėšoms gauti ir dalyvauti projekte. Birželio mėnesį paaiškėjo, kad tarp 2021 metais šio fondo lėšomis finansuojamų 9 sporto projektų, skirtų esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos projektas, o rugpjūčio 12 dieną jau pasirašyta sutartis su SRF. Kasdien vis labiau prie realybės priartėjančiu sumanymu džiaugiasi ne tik minėtą projektą administruojanti gimnazija, bet ir jos partneriai regbio klubas „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė”, Lieporių bendruomenės centras. Gražioms vizijoms įprasminti visada reikia palaikymo ir paramos. Tad labai džiugu, kad ir Šiaulių miesto savivaldybė, ir privatus verslas palaikė įkvėpimo judėti idėją ir sutiko finansiškai paremti būsimą išskirtinę ne tik „Saulėtekio“ gimnazijos erdvę, bet ir viso miesto. Tai mieste pirmoji tokia graži iniciatyva, liudijanti, kad tik stiprindami tarpinstitucinius ryšius, bendradarbiaudami ir suvokdami vienybės jėgą galime pasiekti dar didesnių, galimai net pranoksiančių lūkesčius rezultatų. Tad jau šiandien prasideda darbui, susitelkimui, sumanymui įgyvendinti skirtas laikas, jau šiandien startuoja „Saulėtekio” gimnazijos laimėtas sporto aikštyno atnaujinimo projektas, kad po dvejų metų naujoje, funkcionalioje ir modernioje erdvėje galėtų startuoti sporto aistruoliai. Projekto pavadinimas ir numeris - „Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas“, Nr. SP2021-1-094 Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2021 m. rugpjūčio 12 d. – 2023 m. rugpjūčio 11 d. Projekto lėšos – 750 000,00 EUR, iš kurių SRF ne daugiau kaip 450 000,00 EUR. Projekto administratorius – Šiaulių “Saulėtekio” gimnazijos pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev.

Pasaulinei Žemės dienai 2021 skirta medelių sodinimo akcija „Atkurkime savo Žemę". Projekto rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė Organizatorius – Šiaulių kultūros centras Partneriai: Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodas.

eTwinning projektas „OAT – NOT ONLY FOR BREAKFAST“ („Aviža ne tik pusryčiams“) Anglų kalbos mokytoja Lina T. (Šiaulių "Spindulio" ugdymo centras, Lietuva ) sukūrė eTwinning projektą OAT - NOT ONLY FOR BREAKFAST ( 24.02.2021) Smagu, kad yra mokytojų, dalyvaujančių šiame projekte iš : JORDANIJOS (2), LIETUVOS (2), PORTUGALIJOS (6), TURKIJOS (2) (Partners location on the map https://www.youtube.com/watch?v=BMxfwKLIwQ4&t=8s) Į projekto veiklas mielai įsitraukė dailės mokytoja Lina, 6 klasės mokiniai ir gamtos būrelio nariai. Smagu domėtis, sužinoti, atrasti, dalyvauti veiklose ir stebėti, kaip tai daro bendraamžiai iš kitų šalių. Dabar su nekantrumu lauksime susitikimo-susipažinimo nuotoliniu būdu. https://www.youtube.com/watch?v=RDT3PHm-8cE&t=11s

Mes mažieji žemės vaikai, visą praėjusią savaitę tyrinėjome, sodinome, eksperimentavome ir kūrėme, nuoširdžiai ir su meilę Žemei ir jos dienai.

Kaip smagu gauti dovanų. Žemės dienos proga mokomąjį rūšiavimo stendą mums padovanojo VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras. Tariame ačiū Daiktų kiemas Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras.

Kviečiame dalyvauti "EKO dirbtuvėlės – „Kita forma“ Tai antrinių žaliavų perdirbimo dirbtuvėlės, kurių metu kūrybiškai naudodami antrines žaliavas, antram gyvenimui prikelsite tekstilę, popierių, stiklą, plastiką ar kitus jau nebereikalingus daiktus. Sukurkite prasmingą, praktišką daiktą. Darbo rezultatais džiaugsis visa Šiaulių „Spindulio“ centro bendruomenė. Vyks paroda įstaigoje, bus sukurta ir virtuali paroda. Tikslas : formuoti mokinių suvokimą apie gamtos tausojimą ir aplinkai draugišką gyvenimo būdą. Fotografuokite daikto „atgimimo“ procesą, nuotraukas (3-5) siųskite ecodirbtuveles@gmail.com ir darbelį (su anketa) parodai pristatyti Linai T. iki 2021m. balandžio 2d. Klasė Daikto pavadinimas Vaikų mintys apie tai, kodėl reikia saugoti gamtą, rūšiuoti šiukšles.

Laikas bėga taip greitai... Mūsų mokyklos dešimtokai jau pasitiko 100-dienį. Pasitiko drąsiai žvelgdami į atetį. Ateityje jie save įsivaizduoja taip...

Pradinių ir lavinamųjų klasių, socialinių įgūdžių klasės ugdytiniai Spindulio ugdymo centre minėjo GIMTOSIOS KALBOS DIENĄ. Vaikai galvojo ir patys išsirinko gražiausius lietuviškus žodžius. Piešė, spalvino, dekoravo įvairiomis technikomis, dėliojo pasirinktus žodžius iš raidelių.

Pasibaigus pusmečiui, plaukimo užsiėmimuose su 2, 5, 10 klasių, ,,Bangos” grupės, suaugusiųjų dienos centro ugdytiniais pakartojome ką išmokome ir, kad būtų įdomiau, sugalvojome tuo pačiu sudalyvauti ir virtualiame LTeam žiemos festivalyje. Kadangi festivalio nuostatuose prašoma sportinę veiklą nufotografuoti, o nuotraukoje turi matytis LTeam ženklas, vaikai turėjo atlikti užduotį: nerti, rasti dugne olimpinius žiedus ir sudėlioti dėlionę. Manau, mums pavyko! Šauniai sportavome, atlikome užduotis ir smagiai leidome laiką!

Šiaulių regbio klubas “Baltrex” ir toliau plečia bendruomenę bei didina bendraminčių ratą – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centru. „Baltrex“ klubo direktorius Edmundas Ščavinskas apsilankęs „Spindulio“ ugdymo centre liko sužavėtas sporto baze ir tam pritaikytos infrastruktūros gausa bei sako jau audžiantis mintį, kaip visa tai galėtų būti išnaudojama įdomių ir aktyvių sporto treniruočių, centro auklėtiniams, metu. Susitikimo metu buvo aptarta kaip „Baltrex“ klubas galėtų prisidėti prie ugdymo centro auklėtinių sporto užsiėmimų, kokiomis veiklomis su jais galėtų užsiimti klubo treneriai ir žaidėjai. Karantininis laikotarpis dar riboja planus, tačiau apribojimams po truputį laisvėjant, orams šylant, netrukus bus galima bendradarbiauti ir planus paversti realiais darbais“. Centro direktorė Eglė Jankauskienė tiki, kad draugystė su regbininkais bus naudinga centro auklėtiniams.

Mūsų įstaiga dalyvauja tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, kuri orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą. Šių metų siekis yra mažinti šiukšlių kiekius mokykloje ir už jos ribų. Dėkojame visiems, kurie yra neabejingi aplinkos taršos problemoms ir atsakingai rūšiuoja šiukšles.

Prieššventiniu laikotarpiu Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre, norint suteikti mokiniams galimybę karantino metu pabendrauti, pasidžiaugti savo ir draugų pasirodymais, buvo organizuotas nuotolinis respublikinis meninio skaitymo konkursas „Balta pasaka“. Praėjusių metų gruodžio 17 dieną vyko pirmasis konkurso turas. Jame dalyvavo 5-10 ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių ugdytiniai (iš viso 38 mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių). Dalyviai deklamavo lietuvių poetų eiles apie žiemą. Šiame konkurso etape dalyvavo du mūsų Centro ugdytiniai – Arnas Andrašiūnas (6 specialioji klasė) ir Aronas Vytal Miežys (8-9 jungtinė specialioji klasė). Mokinius konkursui ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daiva Šakinienė ir Dalia Petrauskienė. Nors netrūko jaudulio, konkursas mūsų mokiniams buvo itin sėkmingas. Aronas padeklamavo Eduardo Selelionio eilėraštį „Gruodžio pasaka“ ir laimėjo I VIETĄ. O Arnas už išraiškingą Henriko Radausko eilėraščio „Žiemos pasaka“ deklamavimą, puikią sceninę laikyseną laimėjo konkurso organizatorių įsteigtą prizą. Sveikiname dalyvius!

Sausio 21 dieną „Spindulio“ ugdymo centre buvo surengta sporto diena „Žiemos pramogos“. Laikantis Covid-19 pandemijos ribojimų, vyresniųjų klasių mokiniai, laikantis saugaus atstumo, atliko užduotis lauke, o pradinių klasių mokiniai klasėse žiūrėjo vaizdo medžiagas apie žiemos pramogas, bei kaip saugiai žaisti lauke žiemos metu, taip pat piešė senius besmegenius. Sportuodami lauke vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, rungtyniavo su rogutėmis, mėtė į taikinius sniego gniūžtes, lipdė senius besmegenius. Sportinės užduotys lavino vaikų judesių koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą.

Dienos centro ugdytiniai treniruojasi, žaidžia ,,BOČIA” ir laukia pasibaigiančio karantino, kad galėtų susitikti su partneriais ir dalyvauti rengiamose varžybose!

Sausio 13 d. paminėta Laisvės gynėjų diena.

Šiandiena mūsų centro ugdytiniai aplankė gyvūnų globos namus,, Binada". Nuvežėme jūsų visų suaukotą maistą ir gyvūnų priežiūrai reikalingus reikmenis.

Šiaulių ,,Spindulio“ ugdymo centras vykdo projektą ,,BOČIA IR MOOVIE“ – puiki motyvacija neįgaliesiems sportuoti lauke, kurį remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Centro ugdytiniai turės garbę nešti ,,Sporto rėmimo fondo“ vėliavą, organizuojamose projekto veiklose, skatinančias fizinį aktyvumą.